2015/04/28

Przepis na wnętrze w kolorze żółtym

Do wykonania wnętrza w żółtym kolorze potrzebujemy:
odrobinę przestrzeni
szczyptę odwagi
dużą porcję umiaru
i dobry humor.

foto 1, foto 2, foto 3, foto 4, foto 5, foto 6



Żółty jest wbrew pozorom bardzo wymagającym kolorem. Czemu piszemy "wbrew pozorom"? Cóż, nietrudno zauważyć że jest to ulubiona barwa rodaków. Łakomi lata, świetlistości i świeżości identyfikujemy żółć ze słoneczny ciepłem i stosujemy ją bez umiaru, najchętniej w najbardziej oczo...dosadnej wersji. Efekt takich działań często przerasta oczekiwania i w 90% przypadków jedyny komentarz brzmi na tyle niecenzuralnie, że nie zdecydujemy się go tu opublikować. 
Zatem, odpowiadając na pytanie "JAK UŻYWAĆ KOLORU ŻÓŁTEGO WE WNĘTRZACH" odpowiedź brzmi: w dodatkach. Żółte ściany z żółtymi meblami, żółtymi lampami i dywanem- to nie ma prawa się udać. 

Barwa żółta jest jedną z najsilniej nacechowanych znaczeniem i emocjami. Na równi ze złotem symbolizuje słońce, boską siłę i energię. Zwykle kojarzymy ją z samymi pozytywnymi wspomnieniami- słoneczna kula na niebie, złocisty piasek, soczyste owoce; Minionki są żołte, a to naprawdę WIELE znaczy. Musimy jednak pamiętać o tym, że żółty ma też wredny charakterek. Jest najsilniej rozpoznawalnym przez ludzkie ( i nie tylko) oko kolorem- nie bez powodu najbardziej niebezpieczne zwierzęta "ubierają się " się w żółć, chętnie łącząc ją dla wzmocnienia efektu z czernią. Ten jadowity kontrast ludzie przenieśli także do swojego świata, chętnie wykorzystując w sytuacjach i symbolach oznaczających zagrożenie, niebezpieczeństwo, zakazy. Żółty bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie, podnosząc puls- z jednej strony to świetny kolor dla flegmatyków, ale osoby nadpobudliwe raczej powinny go unikać w dużych dawkach. Dlatego też zdradzimy Wam nasz sekret, którym kierowaliśmy się przy doborze materiałów wykończeniowych w prezentowanej tydzień temu kawalerce. 

1. Spot TURBO Yellow; 2. Lampy betonowe PP Design; 3. Stolik kawowy MONOBLOC M; 4. Podłoga deska warstwowa Dąb bielony; 5. Stołek barowy KROKUS; 6. Fotel biurowy ERGOHUMAN; 7. Kanapa SYDNEY
Przy wyborze dodatków zwykle kierujemy się zasadą wyboru maksymalnie 3 dominujących punktów- w tym przypadku zależało nam na podkreśleniu różnych funkcji przestrzeni. Strefa pracy przyciąga uwagę za pomocą "technicznej", nieco szkicowej formy fotela; strefa relaksu kusi gabarytami rozłożystej sofy; do kuchni kierują nas z kolei intensywnie żółte stołki barowe. Mimo że są jedynym dużym akcentem w monochromatycznym wnętrzu, to zapamiętujemy to mieszkanie jako kolorowe. Czary;)
1. Bateria umywalkowa Hansgrohe Talis; 2. Umywalka Hatria Area; 3. Grzejnik INSTAL PROJEKT, model Stick; 4. Płytka AZTECA Giallo; 5. Gres FAP Fossil; 6. Kabina HUPPE

Podobnie jest w przypadku łazienki- przecież płaszczyzny trzech ścian, podłoga i sufit są całkowicie neutralne, a wnętrze aż krzyczy kolorem. To zasługa ściany i idealnie dopasowanych kolorystycznie mebli, które razem stanowią monolit. 

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik po KOLORZE ŻÓŁTYM ułatwi Wam stosowanie go w przestrzeniach własnych domów. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy podzielacie nasze (zdystansowane;) uczucie do tej barwy.

Pozdrawiamy!
Zespół Tandem Design


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz